Девет починати и над 3000 новозаразени од Ковид – Србија погодена од нов корона бран

1 min read

Иако викенд, бројките на бројот на новозаразени од ковид во Србија не мируваат.

Во последните 24 часа корона вирусот е потврден кај 3.472 лица, а во исто време од оваа болест починале девет пациенти. Бројот на тестирани лица во последните 24 часа е 7.953.

Во текот на вчерашниот ден биле регистрирани 3.800 ново заразени , од 10.128 тестирани.
Вчера биле регистрирани седум починати од ковид вирусот

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Тешко повреден скопјанец откако врз него паднала приколка со дрва

Следно

Фантастично деби на Миовски за Абердин, со гол и асистенција

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian