Боливијците бараат селектор преку оглас!

1 min read

Фудбалската федерација на Боливија (ФБФ) се одлучи на несекојдневен начин да бара нов селектор, преку оглас.

ФБФ на официјалните профили на социјланите мрежа објави дека оглас на кој бара нов селектор, а заинтересираните тренери ќе можат да се пријавуваат до 29 јули.

– Отворен е повик за доставување биографии за избор за нов селектор на репрезентацијата. Домашни и странски тренери можат да ги испратат своите апликации до 29 јули – стои во огласот објавен на социјалните мрежи.

Боливија остана без селектор по неуспехот во јужноамериканските квалификации за Светското првенство во Катар, кога клупата ја напушти Сезар Фаријас.

Боливија има три учества на Светските првенства, последен пат настапи на Мундијалот  во САД 1994 година.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Мета: Беше чест и привилегија, посакувам се најдобро за татковината

Следно

Препознајте ги симптомите на тешка дехидрација: Зголемен ризик за дијабетичарите, децата и постарите

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian