ВИДЕО: Страотни поплави во Иран, најмалце 15 луѓе загинаа

1 min read

Во поплавите во јужниот дел на Иран загинаа најмалку 15 луѓе, а осум се водат како исчезнати, објави иранската новинска агенција ИРНА.

Обилните дождови предизвикаа поплави во неколку градови и села во провинцијата Фарс.

Локалниот кризен штаб соопшти дека во тек е потрага по исчезнатите луѓе во надојдените води. (МИА)

kurir.mk

Претходно

Луѓето ги споредуваат симптомите на омикрон БА.5 со менингитис, а што велат стручњаците

Следно

Во Куманово фатени тројца скопски разбијници

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian