Пожар ја зафати депонијата Вардариште

1 min read

Попладнево пожар избувна во депонијата Вардариште, лоцирана спроти Јавното претпријатие „Лајка“ во Скопје во скопската населба Маџари.

Командирот на скопската Бригада за противпожарна заштита, Звонко Томески за „Фокус“ изјави дека пожарот се гасне со двепротивпожарни возила и засега не е проширен, односно е во рамките на депонијата.

Ова не е првпат депонијата „Вардариште“ да гори за време на летниот период.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Како фотографија од гениталии ја доведе полицијата до крадците на дијамантите на Тамара Еклстон

Следно

Над 300 загинати во петнеделните монсунски дождови во Пакистан

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian