Грашо првпат се огласи по раѓањето на ќерката: Стигнав со такси во 4 часот наутро и успеав да ја бакнам

2 mins read

Новопечената брачно-музичка двојка Петар Грашо (46) и Хана Хуљиќ Грашо (31) во неделата ја добија првата ќерка Алба, а Хана во четвртокот околу 13 часот ја напуштила сплитската болница.

Нејзиниот сопруг Петар не успеал да ги пречека на излегување од породилиште бидејќи настапувал, но за „ИнМагазин“ откри како допатувал од Комижа до Сплит само за да ја бакне.

Пејачот открил дека не му било проблем да патува од Комижа до Сплит, па назад во Дубровник,  а сè со цел првпат да ја види својата ќерка.

– Не беше тешко, благодарност до сите луѓе за поддршката, пријателите и сите кои се радуваат за нас. Успеав да ја бакнам ќерка ми, свирев во Комижа и стасав со такси во 4 часот наутро за да ја видам – ​​рекол Грашо, а открил и што ќе слуша неговата ќерка.

– Таа ќе го слуша она што е најважно за секое дете, вклучително и за моето дете, гласовите на оние луѓе кои ја сакаат – додал тој.

По настапот во Дубровник, пејачот веднаш заминал за Сплит бидејќи не се пропушта првата ноќ на ќерка му дома.

Да потсетиме, Хана во неделата околу 18 часот на свет донесе девојче со царски рез. Бебето ги „изненадило“ родителите бидејќи пристигнало пет дена пред терминот, а кој бил на 23 јули.

– Пресреќни сме! Алба малку побрза при доаѓањето на свет, но своевремено, исто така, малку порано на свет дојдоа нејзината мајка Хана и нашиот Иван – изјавил гордиот дедо Тончи Хуљиќ за „Јутарњи лист“, а Грашо додал:

– Мама и бебето се добро, сè помина добро. Бебето е здраво и среќно.

Хана Хуљиќ Грашо го напушти породилиштето: Први фотографии од Алба

Петар Грашо закажал настап на денот на породувањето на сопругата: Кој е коментарот на Хана?

Петар Грашо откри детали од венчавката со Хана и медиумскиот интерес: Го зеде моето презиме, но…

www.slobodenpecat.mk

Претходно

На германскиот Бундестаг првпат развиорено знаме со боите на виножитото

Следно

За Лавров разумна е одлуката на СПЦ за евхаристичко единство со МПЦ-ОА

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian