ФОТО | Џенифер Лопез и Бен Афлек: Новиот брачен пар го избраа најромантичниот град за меден месец

1 min read

Џенифер Лопез и Бен Афлек по свадбата заминаа на меден месец во Париз. Гостите на вечерата во ресторанот „Le Matignon“ биле изненадени кога ги виделе младенците како пристигнуваат на вечера во четвртокот навечер.

Двојката пристигнала на аеродромот „Le Bourget“ со приватен авион само неколку часа порано. Џенифер и Бен не губат време и веднаш по венчавката заминале на меден месец.

ФОТО | Протекоа првите фотографии од тајната венчавка на Џенифер Лопез и Бен Афлек

Влегувајќи во ресторанот во близина на „Champs-Élysées“ славниот брачен пар биле видени како се држат за рака додека барале маса на терасата на отворено.

„Кога се појавија, изгледаа како типични Американци“, изјави еден очевидец.

Лопез блеснала во прекрасен црвен фустан со собрана коса, останувајќи посветена на својот свеж и природен изглед. Двојката останала околу два часа во луксузниот ресторан пред да се врати во нивниот хотел.

Да потсетиме, двојката се венча на интимна церемонија во Лас Вегас за време на викендот.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Беснее пожарот во Словенија, мобилизирани стотици пожарникари и воздушна поддршка

Следно

ВИДЕО: Борба со огнената стихија помеѓу селата Будинарци и Митрашинци, пожарот се уште активен

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian