Еди Рама : Можни се ресктрикции, немаме доволно струја

1 min read

Албанскиот премиер Еди Рама денеска ја предупреди албанската јавност дека се можни рестрикции на електрична енергија бидејќи, како што рече, Албанија не добила доволно струја.

По разговорот со градоначалниците на Поградец, Рама рече дека Владата подготвила план за вонредна заштеда на електрична енергија, во кој се предвидува и намалувања во случај на потреба, пишува Албанската пошта.

„Планот за прекин на струјата е подготвен. Станува збор за тотални кратења во снабдувањето со енергија. Ние го создадовме овој план во случај на итни или итни случаи. Луѓето треба да почнат да штедат“, рече Рама.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО | Преслатка мајка ретривер им носи играчка на своите кученца, тие не се заинтересирани

Следно

Динамо Загреб со „петарда“ го најави реваншот против Шкупи

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian