Во Италија уапсени албански сопружници и запленета дрога вредна на милион евра

1 min read

Италијанската полиција во градот Мјештре уапси албанска брачна двојка и запленила дрога вредна милион евра.

Според албанските медиуми, кои се повикуваат на италијанската полиција, запленети се над 80 килограми дрога, вклучувајќи марихуана, хашиш и кокаин.

„Брачната двојка го привлекла вниманието откако се обиделе да го сменат правецот на движење кога го здогледале контролниот пункт на карабинерите кои вршеле проверки во Мјештре, но автомобилот сепак бил запрен“, јавуваат медиумите.

Дрогата била откриена, дел во автомобилот во кој биле сопружниците, дел во автомобил паркиран во дворот на нивната куќа, во оџакот, а останатата количина во депо на оддалеченост од неколку километри од домот.

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Џихадистите ја нападнаа најголемата воена база во Мали

Следно

Лаказет е невиден малер: Го искасале пчели додека бил на пеинтбол

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian