ВИДЕО: Абердин го дочека Миовски, македонскиот репрезентативец пристигна во Шкотска

1 min read

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски откако успеа да ја добие работната дозвола за Обединетото Кралство, денеска се појави во тренинг центарот на шкотскиот премиерлигаш Абердин.

Миовски од претходно потпиша договор со Абердин и ги одработи подготовките на екипата во Шпанија, но потоа мораше да чека на одобрување на работната виза за Обединетото Кралство.

Откако и тоа се реши, Миовски денеска се приклучи на екипата, го одработи првиот тренинг и веќе в недела се очекува да го има дебито за Абердин во Лига куп натпреварот против Реит Роверс.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Вучиќ најави големи кадровски промени во идната Влада на Србија

Следно

Викторија Спенџарска Стин ни подготви енергетски топчиња со брусница и бадеми

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian