Стефковски: Започнаа со изградба 7 нови спортски игралишта

1 min read

Денеска, во општина Гази Баба, започнаа градежните активности за изградба на седум нови игралишта. Според планот за работа на општината, предвидено е пет од игралишта да бидат со тартан подлога, а останатите две игралишта да бидат со вештачка трева.

Петте игралишта кои ќе се градат со најсовремена тартан подлога ќе бидат во Колонија, Кирил Петрушевски, Гоце Делчев, Триангла и Керамидница. Додека пак, двете игралишта кои се со подлога од вештачка трева ќе бидат изградени во Стајковци и Страчинци.

 

skopjeinfo.mk

Претходно

Овој остров е најсмртоносен на земјата – таму живеат златните змии чиј отров убива за еден час

Следно

Вучиќ најави големи кадровски промени во идната Влада на Србија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian