Лаказет е невиден малер: Го искасале пчели додека бил на пеинтбол

1 min read

Францускиот репрезентативец Александре Лаказет би можел да го пропушти стартот на новата сезона во Лига 1 поради бизарна повреда, бил искасан од пчели.

Новиот фудбалер на Олимпик Лион повредите ги добил додека заедно со соиграчите заминале на пеинтбол со цел да се подобри тимскиот дух на екипата пред стартот на сезоната.

Освен Лаказет, пчели го искасале и Муса Дембеле, но тој поминал далеку подобро отколку поранешниот фудбалер на Арсенал.

Засега не е познато колку ќе отсуствува Лаказер од теренот, но докторите на Олимпик Лион му препорачале да мирува извесен период.

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Во Италија уапсени албански сопружници и запленета дрога вредна на милион евра

Следно

Ретрограден Јупитер (28.07-23.11): Бидете вниматели, многу планови може да тргнат наопаку

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian