ВИДЕО ОД КОЕ ЌЕ ВИ СЕ СКРШИ СРЦЕТО: Изнемоштена поларна мечка на Арктикот ги моли луѓето за помош (ВИДЕО)

1 min read

Вознемирена поларна мечка се приближила до домовите на Арктикот за да побара помош од луѓето откако јазикот и се заглавил во конзерва.

Неверојатното видео покажува како ова диво и опасно животно налик на дете ги моли луѓето за помош на северот на Русија, бидејќи не можела да јаде бидејќи јазикот и се заглавил во конзерва со кондензирано млеко.

Мечката е снимена како се приближува до човек кој стои на тремот пред куќата. Човекот се обидел да ја извади конзервата од устата на мечката, но безуспешно.

– Мечката беше толку мачена што ни пријде и ѝ ја турна муцката за да видиме дека јазикот и е заглавен. Сепак, било невозможно да му се помогне на животното без да се трауматизира. Затоа се откажавме – рекол човекот.

Експертите велат дека поларните мечки речиси никогаш не би се приближиле до луѓето, но ова животно очигледно било очајно бидејќи било премногу гладно.

Тим ветеринари од Москва бил испратен во село во северна Русија за да се обиде да ја спаси мечката, но поради лошите временски услови не можеле да стигнат до Диксон.

kurir.mk

Претходно

Ковид биланс: Нови 788 случаи, двајца починати

Следно

Завршена реконструкција на 12.000 м2 пешачки патеки во вториот дел од Градскиот парк

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian