ВИДЕО I Му се смее цел свет: Фудбалер на Челси се посрамоти при извесување на пенал

1 min read

Фудбалерот на Челси, Конор Галагер стана мета на потстмев на целата фудбалска јавност поради начинот на кој го изведе пеналот за време на пријателски натпревар против Шарлот.

На дуелот против Шахтјор, Галагер беше еден од играчите на Челси кој шутираше во пенал рулетот и во обидот со „паненка“ да го измами голманот на американскиот тим, се посрамоти.

Голманот на Шарлот, Пабло Сисињега лесно го запре шутот на Галагњер и почна да се смее, додека фудбалерот на Челси веднаш се фати за главата поради очајниот шут.

На крајот, шутот на Галагер се покажа како клучен бидејќи фудбалерите на Шарлот беа прецизни во сите пет удари од белата точка.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Клуб за бугарско-македонско пријателство: Да работиме на поврзување и разбирање, а не на делби, омраза и реваншизам

Следно

ВИДЕО | „Не можам ни кафе да испијам на мир…“: Дејвид Бекам се пошегува со својата сопруга

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian