Умерен земјотрес регистриран во Турција

1 min read

Земјотрес со интензитет од 4,8 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во Турција.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од осум километри, стотина километри југозападно од Истанбул.

Земјотресот е почувствуван и во Истанбул, како и во Бурса и Измир.

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Лукашенко: Мораме да избегнеме нуклеарна војна

Следно

Бајрами: Покажавме дека можеме да се носиме со големи екипи, овој тим ќе расте во иднина 

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian