Трагедија на концертот на The Weeknd: Човек почина откако падна од ескалатор

2 mins read

Маж почина откако падна од ескалатор за време на концертот на „The Weeknd“ во Филаделфија.

Еден од учесниците на концертот, кој сè уште не е идентификуван, се здобил со повреда на главата откако паднал од голема височина во „Linkoln Fajnenšel Fild 14“ на 14 јули, потврди за „The Post“ полицискиот оддел во Филаделфија.

Официјални лица велат дека 32-годишниот маж бил пренесен во Универзитетската болница Томас Џеферсон нешто по 23 часот и бил прогласен за мртов неколку минути по полноќ. По истрагата, полицијата соопшти дека се чини дека мажот паднал случајно.

Боб Ланге, потпретседател за комуникации на фудбалскиот тим Филаделфија Иглс, кој управува со Линколн, рече дека инцидентот најверојатно се случил по завршувањето на концертот додека луѓето ја напуштале зградата.

Да потсетиме дека организаторот на концертот Live Nation беше задолжен и за концертот на Тревис Скот на фестивалот „Astroworld“ во Хјустон кога загинаа десет лица, а неколку стотици беа повредени.

Викендовната турнеја „After Hours til Dawn“ ги прикажува најдобрите песни на пејачот од неговиот четврти и петти студиски албум, „After Hours“ од 2020 година и „Dawn FM“, кои беа објавени претходно оваа година.

Турнејата првично требаше да започне во Роџерс Центарот во Торонто, но беше одложена поради прекин на електричната енергија низ целата земја, поради што Филаделфија беше местото да се стартува оваа турнеја.

Фановите на The Weeknd долго ја чекаа неговата турнеја, која требаше да започне во 2020 година, но двапати беше одложена поради пандемијата.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: На Де Лихт му беа потребни само две минути за да го даде првиот гол за Баерн

Следно

АЛАРМАНТНА СОСТОЈБА СО ТОПЛОТНИОТ БРАН ВО БРИТАНИЈА: Асфалтот се топи, челичните шини се шират и се виткаат (ВИДЕО)

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian