Ново возило за доставување храна за детската градинка во Ченто

1 min read

Денеска, градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефсковски, беше во посета на ЈУДГ 25 Мај во Ченто. Таму, денес,  пристигна ново возило наменето за доставување на храна.

Возилото со марка “Caddy 5 Cargo”, е наменето да врши достава на храна од централната кујна до клоновите на градинката. Има  вредност од 1.320.000 денари, а средства за истото беа обезбедени од буџетот на општина Гази Баба.

„Во следниот период ќе продолжат инвестициите и во обезбедување и адаптација на нови просторни капацитети за згрижување на деца“,напиша Стефковски на својот фејсбук профил.

skopjeinfo.mk

Претходно

АЛАРМАНТНА СОСТОЈБА СО ТОПЛОТНИОТ БРАН ВО БРИТАНИЈА: Асфалтот се топи, челичните шини се шират и се виткаат (ВИДЕО)

Следно

Харден останува во Филаделфија, се согласи и на помала плата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian