ФОТО | Се омажи ќерката на Дарио: Андреа е прекрасна невеста

1 min read

Ќерката на нашиот познат поп-пејач и композитор Дарио Панковски, Андреа предминатиот викенд го изговори судбоносното „ДА“. Облечена во неодлива роматична венчаница која ја надополни со бисерен ѓердан и долг вел Андреа и нејзиниот избраник Теодор ја озаконија својата љубов.

Фото: Принтскрин-Инстаграм / Фејсбук

Во прекрасниот Охрид во интимна атмосфера се одвиваше свадбената прослава, а гордиот татко на својот фејсбук – профил сподели неколку фотографии од свадбениот ден на неговата ќерка.

Фото: Принтскрин-Инстаграм / Фејсбук

Секогаш елегантен, за денот на свадбата на својата ќерка Дарио беше совршено стилизиран во класично црно одело, чиј изглед го надополни со розова кошува и шамивче.

Фото: Принтскрин-Инстаграм / Фејсбук

Прекрасната Андреа блескаше покрај својот избраник. Зетот на Дарио, д-р Теодор Венинов е специјалист по орална хирургија. Андреа го додаде презиме на својот сопруг на презимето на својот татко –  Панковска Венинова.

Фото: Принтскрин-Инстаграм / Фејсбук

Пред свадбената прослава Андреа доби и прекрасно изненадување од своите пријателки, кои и организираа традиционална моминска прослава во еден наш познат скопски локал.

Фото: Принтскрин-Инстаграм / Фејсбук
Фото: Принтскрин-Инстаграм / Фејсбук

Има посакуваме среќен брак!

Фото: Принтскрин-Инстаграм / Фејсбук
Фото: Принтскрин-Инстаграм / Фејсбук
Фото: Принтскрин-Инстаграм / Фејсбук
Фото: Принтскрин-Инстаграм / Фејсбук

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Грција не се согласува со предлогот на ЕК за намалување на потрошувачката на гас за 15 отсто

Следно

Д-р Мехмедовиќ: Засега нема да има дополнителни превентивни мерки за ковид-19

Latest from Blog

ВМРО-ДПМНЕ: Каков дебакл – во истиот ден кога Каевски се фалеше дека го заштитиле идентитетот, демантот стигна од Бугарија, Македонија прифатила дека Самоил е бугарски цар, а Климент и Наум твореле во бугарска држава

Кој го намести младиот олигарх Дарко Каевски поразот да го прославува како победа, во истиот ден

MacedonianEnglishAlbanian