ФОТО | Ова е Ката, најдобрата пријателка на Лепа Брена: Фолк дивата ужива во летото во женско друштво

1 min read

Лепа Брена отпатува за Сен Тропе, а на своијот инстаграм – профил сподели фотографии од луксузното патување.

Инаку, Брена често зборува за својата пријателка Ката, која и е десна рака и со години и е една од најдобрите пријателки. Двете дами уживаат кога патуваа заедно, а нема сомнеж дека уживаат во секој момент поминат една покрај друга.

Фото: Принтскрин – Инстаграм

Ним им се придружува и девојка од музичкиот тим на пејачката. Имено, Ива Баниќевиќ има 25 години и е придружен вокал на Брена, а според фотографиите и добра пријателка.

Да потсетиме, Лепа Брена пред само неколку дена настапи во Романија каде и беше забрането да настапува пред 40 години. Очигледно веднаш по овој настап таа замина во Франција.

Фото: Принтскрин – Инстаграм
Фото: Принтскрин – Инстаграм
Фото: Принтскрин – Инстаграм

 

Фото: Принтскрин – Инстаграм

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Василев: Ние сме Македонија и никогаш не се предаваме, играме исто и кога губиме и кога водиме 

Следно

ВИДЕО: Во Бразил има ново фудбалско чудо, на 172 натпревари постигна 170 гола

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian