Опожарениот автомобил на пратеникот Ристески под лупа на Обвинителството

1 min read

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Прилеп изврши увид на лице место на локацијата каде во текот на ноќта беше опожарен автомобил во сопственост на пратеник во Собранието на Република Северна Македонија.

По наредба на јавниот обвинител беа подигнати траги од лице место кои ќе се вештачат со цел да се утврдат причините за инцидентот.

Јавниот обвинител издаде и наредби за обезбедување на евентуални снимки од видео надзорот на околните објекти во критичниот момент на опожарување на возилото.​

За случајот првично информираше пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки кој случајот го нарече „кукавички чин зад кој стојат платеници инспирирани од предавничкото раководство на СДСМ“.

Владејачката СДСМ го осуди палењето на автомобилот на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Петар Ристески и го повика МВР да го расчистат случајот.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Чизкејк во чаша: Совршен десерт готов за 10 минути

Следно

Инфлацијата во Велика Британија достигна нов 40-годишен максимум, цените скокнаа за 9,4 отсто

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian