Бутел ќе добие парк во чест на олимпискиот медал на Дејан Георгиевски

1 min read

Општина Бутел ќе добие нов парк, во чест на олимпискиот медал на Дејан Георгиевски.

Истиот ќе биде лоциран во населеното место св. Климент Охридски, а ќе го носи името “ Олимписки сон “ .

– Паркот олимписки сон покрај ново место за релаксирање нека биде и мотив за сите млади спортисти од нашата општина дека се е можно, па дури и освојување медал од најелитното спортско натпреварување олимписките игри! Општина Бутел се менува, порача градоначалникот на Бутел, Дарко Костовски. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Лавров: Целта на Русија веќе не е само Донбас, туку и други територии

Следно

Шумски пожар во западниот дел на областа Атика, поширокиот регион на Атина

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian