Во среда оваа улица ќе биде без вода

1 min read

Во среда, 20.07.2022 година, поради водоводен приклучок од ф-100 мм прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул.Атинска.

Според извесувањето од ЈП Водовод и Канализација прекинот на вода ќе биде од 09:00 часот па се до завршување со работните активности. 

 

skopjeinfo.mk

Претходно

Најмалку една жртва во ракетен напад врз Краматорск

Следно

Од 1 до 31 октомври Попис на населението на Србија со електронски прашалници

Latest from Blog

ВМРО-ДПМНЕ: Каков дебакл – во истиот ден кога Каевски се фалеше дека го заштитиле идентитетот, демантот стигна од Бугарија, Македонија прифатила дека Самоил е бугарски цар, а Климент и Наум твореле во бугарска држава

Кој го намести младиот олигарх Дарко Каевски поразот да го прославува како победа, во истиот ден

MacedonianEnglishAlbanian