ВИДЕО: Шкупи водеше со голот на Куевен, па израмни Динамо Загреб преку Адеми

1 min read

После првото полувреме на стадионот „Максимир“ во Загреб во рамките од првиот натпревар од второто квалификациско коло помеѓу Динамо и Шкупи, резултатот е 1:1.

Македонскиот шампион поведе изненадувачки во 25 минута со голот на Бразилецот Куевен после асистенцијата на Алварез.

Непосредно пред паузата во 44 минута Хрватите израмнија преку нашиот репрезентативец Адеми по добро нафрлената топка од Мохарами.

Во првите 45 минути ниту една од екипите не се одвои со поголем посед на топката, домаќините имаат три удари во рамките на противничкиот гол на Шкупи, а чаирчани само еден.

Стартниот состав на Шкупи: Наумовски, Брдаровски, Абдула, Маргвелас, Шеји, Куевен, Сенгхор, Алварез, Хамиди, Данфа, Адетунџи.

Кај Динамо на клупата за резервни играчи е македонскиот дефанзивец Стефан Ристовски.

ГОЛОТ НА ШКУПИ МОЖЕТЕ ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ ТУКА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Евакуирани четири населби и материјална штета на куќи во големиот пожар во близина на Атина

Следно

Дејвид Бекам воодушевен од храната во Дубровник: Поранешниот фудбалер пробал и домашната ракија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian