ВИДЕО | Невообичаени средби со диви животни: Искуство кое еднаш се преживува

1 min read

Дивите животни можат да бидат многу непредвидливи и опасни, а преживеале и научиле важни лекции.

Во компилација која кружи на социјалните мрежи, собрани се блиски средби со диви животни кои луѓето успеале да ги преживеат и да ги снимат. Некои од нив се бореле со мечки, други биле бркани од големи мачки, а има и такви кои се соочиле лице в лице со крокодили.

Како успеале да ги преживеат овие средби, задолжително погледнете во фасцинантната компилација која покажува колку дивите животни можат да бидат непредвидливи и опасни.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Миовски в недела би можел да го има официјалното деби за Абердин

Следно

ФОТО | Зградите на Владата и на МНР во боите на Европската Унија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian