Лице од Чучер Сандево криумчарело 17 мигранти

1 min read

Регионалниот центар за гранични работи Југ поднел кривична пријава против С.Р.(21) од с.Брест, општина Чучер Сандево, поради основано сомнение за сторено кривично дело „криумчарење мигранти“.

„На 16.06.2021 на регионалниот пат Демир Капија – Неготино, пријавениот со патничко возило „цитроен џампер“ превезувал 17 лица мигранти, од кои 15 од Пакистан и двајца од Бангладеш, кои биле пронајдени при контролата“, наведуваат од МВР. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Путин пристигна во Техеран на средба со претседателот на Иран и на Турција

Следно

Украинска кујна: Вкусови што се паметат – супа Боршч

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian