Кровдарителска акција во општина Гази Баба

1 min read

Денеска во просториите на општина Гази Баба се оддржа крводарителска акција во соработка со општинската организација на Црвениот крст Гази Баба.

Во акцијата лично учествуваше и да даруваше крв градоначалникот на општината,  Бобан Стефковски,а покрај тоа во акцијата вклучија и вработените во општинската администрација. За настанот граѓаните беа информирани преку официјалниот профил на градоначалникот каде тој ја сподели веста за акцијата.

„Преку дарување на крв секој од нас има можност да помогне за спасување на живот“, напиша Стефковски во својата објава.

 

skopjeinfo.mk

Претходно

Кина се закани со одлучни мерки кон Вашингтон доколку Пелоси го посети Тајван

Следно

ФОТО | Сите се смеат на фотографиите на Илон Маск во костим за капење: Не сакавме тоа да го видиме!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian