Дејвид Бекам воодушевен од храната во Дубровник: Поранешниот фудбалер пробал и домашната ракија

1 min read

Поранешниот фудбалер Дејвид Бекам и неговото семејство моментално се одмараат во Хрватска, а спортистот на својот инстаграм-профил се пофали и со храната која ја служеле во Дубровник.

Фото: Приватна архива

Светски познатото семејство Бекам веќе неколку дена одмара во Хрватска, поточно на островот Лопуд кај Дубровник.

Фото: Приватна архива

Иако на социјалните мрежи не споделија моменти од одморот за што повеќе да ја зачуваат приватноста, со следбениците ја споделија само прославата на роденденот на нивната ќерка Харпер, а неколку дена подоцна Викторија објави неколку опуштени видеа на кои покажува како поминале денот на море.

Фото: Приватна архива

Дејвид сподели неколку стории на Инстаграм, а на фотографиите не го криеше ентузијазмот за храната која ја сервираат во ресторан во Дубровник.

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Шкупи водеше со голот на Куевен, па израмни Динамо Загреб преку Адеми

Следно

23-годишната пациентка, која почина од ковид-19, имала и тумор на лимфно ткиво

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian