За 24 часа во Романија влегле над 12.000 Украинци

1 min read

Над 12.000 украински граѓани влегле во Романија за 24 часа, објавија синоќа романски медиуми.

Генералниот инспекторат на романската гранична полиција извести дека во саботата на граничните премини влегле повеќе од 162.000 луѓе, од кои 12.383 се украински државјани.

Од 10 февруари, во Романија влегле 1.591.995 Украинци.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Германски климатолог предупредува на пораст на температурите: Времето истече

Следно

Дибала денеска потпишува за Рома, ќе ја добие и „десетката“ на Тоти

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian