Во Аеродром родители го нападнале другарчето на нивното дете

1 min read

Обична расправија меѓу две малолетни деца заврши со напад врз едното дете од страна на родителите на другото.

Според информациите кои ги имаме во саботата во општина Аеродром две малолетни дете имале недоразбирање, при што едното дете било нападнато од родителите на друго малолетно лице, Б.А. и Е.А..

Во извештајот на Министерството за внатрешни работи (МВР) се наведува дека детето било нападнато во саботата, а случајот во полиција бил пријавен дури вчера.  

Од МВР информираат дека по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

 

skopjeinfo.mk

Претходно

Два авиона се судрија во Лас Вегас: 4 лица загинаа

Следно

Дачиќ: Конститутивна седница на Собранието следната недела, договор за соработка СНС-СПС

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian