ВИДЕО: Лудница во аргентинскиот фудбал, играч на Индепендиенте погоден со риба во глава

1 min read

Во едно од најголемите дербија во аргентинскиот фудбал меѓу Интдепендиенте и Росарио Централ имаше се само фудбал не, а натпреварот ќе се памети по неверојатната сцена од 49 минута кога настрада фудбалерот на домашниот тим, Леандро Фернандес.

Имено, додека беше под трибината на која се наоѓаа навивачите на Росарио, фудбалерот беше погоден со предмет и одеднаш падна како покосен.

Фернандес беше погоден со риба која ја фрлија навивачите на гостинскиот тим.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Дачиќ: Конститутивна седница на Собранието следната недела, договор за соработка СНС-СПС

Следно

ФОТО | Гола на бели чаршави со бурма на раката: Џенифер Лопез објави фотографија од првата брачна ноќ

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian