Од денеска во функција наплатните рампи на автопатот Миладиновци-Штип

1 min read

Од денеска треба да бидат ставени во функција наплатните рампи Преод и Кадрифаково на автопатот Миладиновци- Штип. На наплатните рамки, како што најави Јавното претпријатие за државни патишта, целосно ќе функционира електронскиот систем за наплата на патарина.

Оттаму во четвртокот информираа дека првите две ленти од десно ќе бидат за возилата кои користат М-таг електронски уред со кој се поминува со намалување и успорување на брзината на движење на возилото и без запирање, додека на останатите ленти покрај наплата во готово, може да се употреби и М-смарт картичката.

Наплатните станици Преод и Кадрифаково имаат по седум наплатни кабини.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Дневен хороскоп за 18 јули: Насочете се кон она на што можете да влијаете

Следно

Зеленски ги разреши шефот на државната безбедност и главната обвинителка

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian