Им мемориам: Почина поранешниот фудбалер Ѓорѓе Џонов

1 min read

Македонскиот фудбал денеска е завиен во црно по трагичната вест за поранешниот фудбалер на Силекс, Металург, Беласица и Кожув, Ѓорѓе Џонов почина по долгата борба со ракот на белите дробови.

Џонов (30) се бореше со ракот на белите дробови, а пред две години се мобилизирапе македонската јавност за да се соберат неопходните 100.000 евра за лекување во Турција.

Џонов во текот на кариерата играше за неколку македонски тимови, а последен му беше гевгелиски Кожув.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Михајловиќ: Србија денес е во позиција да зависи од еден снабдувач во енергетиката

Следно

Откриен е полот на бебето кое го очекуваат Клои Кардашијан и Тристан: Момче или девојче?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian