ФОТО | Никој не знае да носи мини како неа: Три неверојатни летни изданија на Амал Клуни

2 mins read

Како да останете во чекор со адвокатката Амал Клуни кога станува збор за стилот? Мора да се признае дека на познатите дами не им е лесно, а сопругата на актерот и режисер Џорџ Клуни решила ова лето да ја покаже сета сила на својата модна умешност.

Амал и Џорџ Клуни традиционално летуваат покрај езерото Комо во Италија, каде што актерот поседува вила. Деновиве често може да се забележат – во преден план е одличниот стил на Амал Клуни, но и неговото лице кое зрачи со среќа.

Фото: Профимедиа

Славниот актер од почетокот на врската со познатата адвокатка, а особено по нивната венчавка во 2016 година во Венеција, се труди да биде максимално стилизиран за да ѝ парира на сопругата, иако не му се непознати ниту сосема лежерните модни изданија. Во Италија ја придружува Амал во многу елегантни костуми.

Фото: Профимедиа

Но, да се навратиме на стилот на Амал. Уште едно одлично модно издание на Амал! Пред извесно време, за вечерно излегување облекла зелен светкав фустан на прерамки, кој одлично и стоеше, потоа носеше мини трапез фустан со логото на модниот бренд „Валентино“, а сега облекла модел во ретро стил, украсен со пердуви и уште еднаш покажа дека правилото „облека и чанта во иста боја“ не е нејзин моден стил.

Фото: Профимедиа

Очигледно е дека Амал е голема обожавателка на мини фустаните, но сето тоа го носи стилски и префинето.

Славната двојка ги земала и своите деца, близнаците Ела и Александар на патување во Италија, а во шармот на оваа европска земја ужива и сестрата на актерот Аделија Клуни, која можете да ја видите во многу интересен фустан со животински принт.

Непоправливо романтични: Амал и Џорџ Клуни секој ден си разменуваат љубовни писма

Од што се состои дневното мени на Амал Клуни и кои се нејзините омилени јадења

ВИДЕО | Џорџ Клуни за родителството и безусловната љубов: „Ги учам децата како да кријат „Нутела“ во пижами“

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Најдобрата руска тенисерка призна дека е геј

Следно

Проруските сепаратисти најавуваат голема офанзива за ослободување на ДНР

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian