Два авиона се судрија во Лас Вегас: 4 лица загинаа

1 min read

Четири лица загинаа откако два авиона денеска се судрија во близина на аеродромот „Норт Лас Вегас“.

Авионот од типот „Пајпер ПА-46′ се подготвувал за слетување кога се судрил со „Цесна 172“. Авионот „Пајпер“ паднал во поле источно од пистата, додека леталото „Цесна“ паднало во блиското езеро.

Се истражува причината за несреќата.

kurir.mk

Претходно

Сали: Иницирани вонредни инспекциски надзори во „Жан Митрев“, во среда детали за случајот

Следно

Во Аеродром родители го нападнале другарчето на нивното дете

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian