Бајага се развел од сопругата Емилија: Крај на бракот по 33 години

1 min read

Еден од најголемите кантавтори на овие простори, Момчило Бајагиќ Бајага, со години го држеше својот приватен живот подалеку од очите на јавноста, но никогаш не криеше дека, меѓу другото, за неговата блескава кариера е заслужна неговата сопруга Емилија.

Сепак, според српските медиуми, Момчило Бајагиќ Бајага се развел од сопругата Емилија.

Инаку, Бајага и Емилија последен пат беа видени заедно во јавноста во 2019 година.

Тие живееле во истото соседство, се запознале во автобус и се венчале во 1989 година.

Нивниот брак траеше три децении, а од љубовта добија две деца, синот Марко и ќерката Ангела.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Спасовски: Сината униформа дејствува за зелена околина

Следно

Објавен Конкурсот за прием на студенти во студентски домови за 2022/2023 година

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian