Пожарот во Мичурин изгаснат по интервенцијата на противпожарната служба

1 min read

Пожарот кој попладнево избувна во станбен објект во Мичурин е изгаснат по интервенцијата на екипите од Противпожарната единица на Град Скопје.

Според информациите од Противпожарната единица, нанесена е материјална штета но нема починати или повредени во текот пожарот.

Противпожарната единица интервенираше со четири возила и 12 пожарникари за гасење на пожарот.

skopjeinfo.mk

Претходно

Борел твитна на македонски: Собранието гласаше за нашата заедничка европска иднина

Следно

Српски туристи заглавија во планините на северна Албанија, ги спасуваат и косовски екипи

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian