Македонското Собрание испиша историја, вели Ќучук

1 min read

Македонското Собрание испиша историја за иднината на Северна Македонија, а со тоа се отворија вратите за членството на земјата во ЕУ, напиша на Твитер известувачот за Северна Македонија, Илхан Ќучук лидер на Европските Либерали, претставник на бугарската партија ДПС.

– Со 68 гласа „ЗА“ беше усвоен францускиот предлог, а со тоа конечно се отворија вратите за членство на земјата во Европска Унија. Време е да се оди напред!, напиша Ќукук.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Сите мажи на Ивана Трамп: Страсна жена која никогаш во животот не била сама

Следно

Легендарната Алисон Феликс со медал од СП се прости од атлетиката

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian