Исчезна малолетничка од Скопје

1 min read

Во текот на вчерашниот ден до МВР било пријавено дека малолетничка исчезнала. 

На 15.07.2022 во 18.40 часот во Полициската станица Карпош С.С.(31) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечила М.Х.(16), а истата и претходно била пријавувана дека го напуштала домот.

Се превземаат мерки за пронаоѓање на лицето, соопштија од МВР. 

skopjeinfo.mk

Претходно

СДСМ: Потонаа сите деструкции, лажни вести и крвави сценарија на Мицкоски

Следно

Се разочара од фудбалот и замина во пензија, сега има милионски бизниси

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian