Али Ахмети: Мицкоски со зелена маица – ванаби Зеленски од АлиЕкспрес

1 min read

Северна Македонија не е Украина и Европа не е Русија за опозицискиот лидер со зелена кошула излезе и протестира како еден WANNABE ZELENSKI од АлиЕкспрес.

Вака преку Фејсбук статус се изрази претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети, по усвојувањето во Собрание на францускиот предлог преку кој се отвори патот за интеграција во Европската Унија на Република Северна

„И очекувано, регресивните сили во служба на странските агенди потфрлија и граѓаните не ги поддржаа. Денеска, победи европска Македонија и прогресивните сили во државата, денес победи соживотот, иднината и надежта. Честитки за граѓаните, честитки за државата. ВРАЌАЊЕ НАЗАД НЕМА!„ напиша Ахмети.

Претходно

Приведени две лица кои на протестите нападнале полициски службеници

Следно

Леброн: Навивачите на Бостон се расисти

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian