ВИДЕО: Дали ова е најдолгиот поен во одбојка на песок на сите времиња?

1 min read

Тимовите на САД и на Еквадор 26 пати ја враќаа топката во полето на противничките за конечно Американките да го освојат поенот

Одбојката на плажа е многу тежок спорт за играње. Координацијата помеѓу соиграчите е составен дел од спортот, а неодамна тоа беше истакнато на посебен начин на еден од најдолгите поени во одбојка на плажа.

На натпреварот помеѓу САД и Еквадор на СП во овој спорт, двата тима се бореа долго за да ја задржат топката во игра.

Женскиот тим на САД вложи голем напор против одбојкарките од Еквадор, борбата беше тешка, обата тима вложија максимални напори за да ја испраќаат топката на другата страна.

На крајот, по 26 меѓусебни враќања на топката, тимот на САД го освои поенот на драматичен начин.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Три земји на ЕУ добиваат 433 милиони евра за помош на украинските мигранти

Следно

Мафин-гибаница, домашни пити со сирење кои мора да ги пробате

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian