Трагедија: Почина познат руски фудбалер на 29 години

1 min read

На 29-годишна возраст почина рускиот фудбалер Александр Козлов. Руските медиуми како причина за смртта ги наведоа последиците од згрутчувањето на крвта, кое пукнало и предизвикало срцев удар.

На Козлов наводно му пукнало згрутчување по масажа, а му се слошило на тренингот на аматерски тим за кој настапувал.

Ги бранеше боите на Спартак Москва во периодот од 2010 до 2015 година.

– Сите во црвено-белите беа шокирани од веста за смртта на поранешниот напаѓач на Спартак, Александр Козлов. Изразуваме длабоко сочувство до семејството и пријателите – објави Спартак.

Беше еден од најголемите таленти на рускиот фудбал. Ги помина сите репрезентативни младински селекции на Русија, но не настапи за сениорската селекција. Во Лигата на шампионите дебитираше на 17 години.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Им даваат по 100-че сами си купуваат што сакаат…

Следно

Иванка Трамп скршена поради ненадејната смрт на мајка си: Објави фотографии од детството

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian