Тага во Зоолошката градина: Најстарата панда во Мексико почина на својот 35-ти роденден

1 min read

Шуан Шуан, најстарата панда во Мексико, почина во зоолошката градина „Чапултепек“ во Мексико Сити, точно на својот 35-ти роденден, пренесува „People“.

Властите не ја соопштија причината за смртта на животното.

Инаку, просечниот живот на една панда во дивината трае околу 15 години.

Шуан Шуан се родила 1987 година и беше една од пандите што живееле најдолго вон Кина – нивното природно живеалиште.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Динамо Загреб со победнички пресврт го најави двомечот со Шкупи во ЛШ

Следно

Обединети за Македонија го поддржува францускиот предлог, така одлучило Претседателството на партијата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian