Македонскиот „дијамант“ Елмас за 35 милиони евра би можел да го напушти Наполи?!

1 min read

Милан испрати понуда до Наполи за македонскиот репрезентативец Елиф Елмас (22), како што информираат турските медиуми.

Според она што го пренесува Танер Караман, водителот на турската „ТВ А Спор ТВ“, „росонерите“ посакуваат за 35 милиони евра да го ангажираат нашиот фудбалски „дијамант“.

Ваквата понуда на италијанскиот шампион била испратена пред само два дена, па останува да се види дали ќе ја прифатат „наполитанците“.

Тоа е вест што секако мора да се потврди со оглед на тоа што навидум сите други извори известуваат дека Милан сака да се договори со Шарл Де Кетелаере за истата сум, додека Елмас има договор кој истекува во 2025 година со Наполи, и по заминувањето на Лоренцо Инсиње изгледа тешко да се замисли дека можно е да си оди.

Караман исто така додава дека неговиот поранешен клуб Фенербахче ќе има право на 1,5 милиони евра според клаузулата за препродажба.

Македонскиот репрезентативец Елмас на „радарот“ на Фиорентина

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Обединети за Македонија го поддржува францускиот предлог, така одлучило Претседателството на партијата

Следно

ГОТОВО: Баерн ја прифати конечната понуда на Барса за Левандовски

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian