Уште една драма на Халкидики: Четиригодишно дете од Србија се загуби на плажа

1 min read

Четиригодишно дете од Србија кое со родителите летувало во популарното летувалиште Ханиоти, на полуостровот Халкидики додека било на плажа се загубило, јавуваат грчките медиуми.

На момчето му се загубила секаква трага од плажата пред хотелот каде што било сместено српското семејство, па родителите веднаш ја известиле полиција која започнала потрага.

Сепак, малото момче се сетило на патот до хотелот и тргнало натаму. Еден час подоцна е пронајдено и вратено кај родителите кои биле видно вознемирени поради неговото исчезнување.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата со маички со натписи го истакнаа своето незадоволство кон францускиот предлог

Следно

Рецепт за македонска пинерлија – погача прелиена со јајца и сирење

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian