Неколку општини од Скопје утре ќе останат без струја

1 min read

Според известувањето од ЕВН Македонија АД, утре ќе има прекин во снабдувањето со електрична енергија во четири скопски општини. Причината за ненапонската состојба е не е наведена, а без струја ќе бидат одредени улици од општините: Гази Баба, Илинден, Чучер Сандево и Чаир.

Во известувањето на  ЕВН Македонија АД се наведува дека на 15.07.2022 година,

Петок, без електрична енергија ќе останат следните корисници:

  • во периодот од 08.25 до 13.00 часот, корисниците лоцирани во близината и околу дооел Лек – Скопје на ул. Перо Наков. ( општина Гази Баба )

  • во периодот од 08.30 до 09.30 часот, дел од корисниците од ул. Џон Кенеди бр.27. ( општина Чаир )

  • во периодот од 09.00 до 15.00 часот, дел од корисниците од село Мирковци ( општина Чучер Сандево ) дел од корисниците од ул. Миладиновци, како и дел од корисниците од ул.2, 5 и 7 во село Миладиновци. ( општина Илинден )

 

skopjeinfo.mk

Претходно

Авиокомпанијата „SAS“ губи дневно 13 милиони долари, пилотите штрајкуваат веќе 11 дена

Следно

ВИДЕО | Утрово е подобра ситуацијата со пожарот кај Шибеник

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian