Најбогатите луѓе на светот: Еве го нивниот хороскопски знак

3 mins read

„Форбс“ често објавува списоци на многу успешни луѓе врз основа на нивната возраст, пол или само сумата на пари што ја заработиле. А што се случува кога ќе го проверите датумот на раѓање на најновата листа на Форбс на неодамнешни милијардери? Ова се хороскопските знаци на најбогатите милијардери.

Вага

Одлична вест за Вагите – тие се најчестиот хороскопски знак меѓу милијардерите. Има смисла кога ќе ја земете предвид нивната приспособливост, перфекционизам и опседнатост со баланс. Се чини дека Вагите, со нивните природни склоности, се создадени за успех. Еден од најпознатите и најуспешните милијардери чиј хороскопски знак е Вага е Ралф Лорен.

Јарец

Јарците се на врвот на листата на најбогати милијардери, а еден од најпознатите припадници на овој хороскопски знак е Џеф Безос. Човекот кој стои зад „Амазон“, е најбогатиот милијардер во светот и поседува класични особини на Јарец – издржливост и амбиција.

Рак

Раковите се познати по тоа што се многу интуитивни, а очигледно таа интуиција добро ги води. Илон Маск, мозокот зад „Тесла“ и „Спејс Икс“ е Рак и иако Безос неодамна го симна од тронот како врвен милијардер, тој сè уште високо котира на листата – неговото богатство е сигурно.

Скорпија

Познатиот основач на Мајкрософт, Бил Гејтс во хороскоп е Скорпија. Скорпиите се смели, решителни и креативни – како Бил Гејтс – затоа што мора да имате некои од овие карактеристики за да го создадете „Мајкрософт“ во 1975 година.

Овен

Лaри Пејџ, основачот на „Гугл“ е припадник на овој хороскопски знак. Овој знак често се опишува како наметлив, високо организиран и оптимист. Звучи како да го имаат совршениот рецепт за успех. Сите овие особини на Овенот ја направиле својата магија за основачот на „Гугл“.

Бик

Биковите се стабилни, интелигентни и склони на напорна работа – знаат дека овие работи на крајот се исплатат. Марк Цукерберг е милијардер кој го поседува „Фејсбук“, „Инстаграм“ и „Вацап“ – а неговиот хороскопски знак е Бик.

Близнаци

Хороскопскиот знак на наследникот на „Волмарт“, Џим Волтон е близнаци. Близнаците се познати по тоа што се флексибилни и паметни, два особини кои се неопходни за еден успешен бизнисмен. Ѕвездите биле на негова страна и Џим Волтон со неговата природна тенденција да се прилагодува, не е во опасност наскоро да ги загуби милијардите.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Центарската линија на МЗТ Скопје посилна за Србинот Миќовиќ

Следно

Бројот на уапсени учесници на денешниот протест се искачи на десет

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian