Која беше Ивана Трамп поранешната сопруга на Доналд Трамп

1 min read

Поранешната сопруга на Доналд Трамп, Ивана Трамп, почина на 73-годишна возраст, соопшти семејството.

Таа беше првата сопруга на Доналд, со кого заедно имаат три деца: Доналд Џуниор, Иванка и Ерик Трамп.

– Нашата мајка беше неверојатна жена. Силнаво работа, спортист од светска класа, прекрасна убавица и грижлива мајка и пријателка, се вели во соопштението на семејството Трамп.

-Таа побегна од комунизмот и ја прегрна оваа земја. Таа ги научи своите деца на решителност и цврстина, сочувство и одлучност, велат од семејството.

Ивана е родена во Чехословачка, а се омажила за Трамп во 1977 година. Тие беа во брак до 1992 година.

 

kurir.mk

Претходно

Санданизмот и националната посебност на Македонија (11)

Следно

Антиќ: Ова е историски момент за женската кошарка, верувам дека можеме да ја победиме Словенија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian