Изгоре автомобил во Скопје

1 min read

Вчера, во Скопје изгорел автомобил, а повредени лица нема.

Според извештајот на МВР пожарот настанал на улицата „Коце Металец“ во патничкото возило „Опел Корса“, со скопски регистарски ознаки кое било во сопственост на Е.Ѓ.(51). 

Пожарот бил изгаснат ведаш од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје.

На местото на несреќата треба да се изврши увид во текот на денешниот ден.

 

skopjeinfo.mk

Претходно

Со сопругата побегнаа на Малдивите: Претседателот на Шри Ланка поднесе оставка преку меил

Следно

Берлускони не запира, во Монца носи уште еден играч на Интер за 20 милиони евра

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian