Германскиот вицеканцелар позитивен на коронавирус

1 min read

По враќањето од посетата на Чешка и Австрија, германскиот вицеканцелар и министер за економија Роберт Хабек е позитивен на тест за Ковид-19.

Прво брзиот, а потоа и ПЦР тестот бил позитивен, соопшти неговиот Кабинет во Берлин.

Хабек се вратил во Берлин од Виена со симптоми на настинка.

Тој веднаш се изолирал и ги откажал сите настани на кои требало лично да присуствува.

kurir.mk

Претходно

Шести ден трае потрагата по Мартин, се собираат донации да продолжи додека не се пронајде момчето

Следно

Голем шумски пожар на грчкиот остров Самос

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian