Ќерката на Ед Ширан доби необично име: Една планета од Сончевиот Систем била инспирација за пејачот и неговата сопруга

1 min read

Британските медиуми пишуваат дека сега е познато името на ќерката на Ед Ширан. Музичарот и даде уникатно име на своето новородено девојче (родено во мај оваа година), кое го доби со сопругата Чери Сиборн.

Според таблоидот „Сан“, ќерката на Ширан се вика Јупитер Сиборн Ширан.

„Името им се допадна на Ед и Чери и во однос на она што го претставува и поради неговата уникатност. „Сите мислат дека името Јупитер совршено одговара“ – изјави извор за „The Sun“.

Инаку, пред Јупитер, Ед Ширан и неговата сопруга Чери ја добија ќерката по име Лира Антарктика.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Џанан Муса е нов кошаркар на Реал Мадрид

Следно

Полицијата приведе четворица од демонстрантите кои денеска гаѓаа со камења кон Собранието

Latest from Blog

Д-р Петличковски за кичевчанецот суспектен на мајмунски сипаници: Немаме законска можност да го присилиме да се тестира, очекуваме да му проработи совеста

Здравствените власти мака мачат да обезбедат примерок за тестирање од првиот суспектен случај на мајмунски сипаници

MacedonianEnglishAlbanian