Делумно блокиран влезот во Комплексот клиники „Мајка Тереза“

1 min read

Освен неколку главни сообраќајници во Скопје, делумно блокиран е и влезот кон Комплексот клиники „Мајка Тереза“ поради посетата на Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лејен.

-Па ни за папата не беше вака. Брза помош треба да врти уште 200 метри заради “безбедноста” на Ван дер Лаен, констатира еден скопјанец кој сподели фотографија од овој дел на Скопје. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Шри Ланка: Демонстрантите ја напуштаат претседателската палата

Следно

Шкендија брани два гола предност во Ерменија, тешка задача за А. Пандев 

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian